- Loyal
- CBK-187
CBK-187 Bearing | Loyal
| CBK-187 interchange FLT CBK-187 | |
| CBK-187 cross reference FLT CBK-187 | |
| CBK-187 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-187 |
| D | 72,015 mm |
| d | 39 mm |
| T | 20,64 mm |
| B | 21,5 mm |
| Size (mm) | 39x72.015x20.64 |
| Width (mm) | 20,64 |
| Bearing number | CBK-187 |
| Bore Diameter (mm) | 39 |
| Outer Diameter (mm) | 72,015 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



CBK-187 PDF download