- Loyal
- CBK-091
CBK-091 Bearing | Loyal
| CBK-091 interchange FLT CBK-091 | |
| CBK-091 cross reference FLT CBK-091 | |
| CBK-091 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-091 |
| D | 68 mm |
| d | 36 mm |
| T | 16,5 mm |
| B | 16,5 mm |
| Size (mm) | 36x68x16.5 |
| Width (mm) | 16,5 |
| Bearing number | CBK-091 |
| Bore Diameter (mm) | 36 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



CBK-091 PDF download