- Loyal
- MJ1.1/4-RS
MJ1.1/4-RS Bearing | Loyal
| MJ1.1/4-RS interchange RHP MJ1.1/4-RS | |
| MJ1.1/4-RS cross reference RHP MJ1.1/4-RS | |
| MJ1.1/4-RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MJ1.1/4-RS |
| D | 79,375 mm |
| d | 31.75 mm |
| B | 22,225 mm |
| C | 22,225 mm |
| Weight | 0,476 Kg |
| Size (mm) | 31.75x79.375x22.225 |
| Width (mm) | 22,225 |
| Bearing number | MJ1.1/4-RS |
| Bore Diameter (mm) | 31.75 |
| Outer Diameter (mm) | 79,375 |
| Basic dynamic load rating (C) | 37,7 kN |
| Basic static load rating (C0) | 19,6 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



MJ1.1/4-RS PDF download