- Loyal
- BAHB636096A
BAHB636096A Bearing | Loyal
| BAHB636096A interchange SKF BAHB636096A | |
| BAHB636096A cross reference SKF BAHB636096A | |
| BAHB636096A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BAHB636096A |
| D | 74 mm |
| d | 39 mm |
| B | 39 mm |
| C | 39 mm |
| Size (mm) | 39x74x39 |
| Width (mm) | 39 |
| Bearing number | BAHB636096A |
| Bore Diameter (mm) | 39 |
| Outer Diameter (mm) | 74 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



BAHB636096A PDF download