- Loyal
- DT408044HL
DT408044HL Bearing | Loyal
| DT408044HL interchange KBC DT408044HL | |
| DT408044HL cross reference KBC DT408044HL | |
| DT408044HL Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | DT408044HL |
| D | 80 mm |
| d | 40 mm |
| B | 45 mm |
| Size (mm) | 40x80x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | DT408044HL |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



DT408044HL PDF download