- Loyal
- 22218EF800
22218EF800 Bearing | Loyal
| 22218EF800 interchange SNR 22218EF800 | |
| 22218EF800 cross reference SNR 22218EF800 | |
| 22218EF800 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22218EF800 |
| D | 160,000 mm |
| d | 90,000 mm |
| H | 40,000 mm |
| Size (mm) | 90x160x40 |
| Width (mm) | 40,000 |
| Bearing number | 22218EF800 |
| Bore Diameter (mm) | 90,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



22218EF800 PDF download