- Loyal
- PC32550023CS
PC32550023CS Bearing | Loyal
| PC32550023CS interchange PFI PC32550023CS | |
| PC32550023CS cross reference PFI PC32550023CS | |
| PC32550023CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC32550023CS |
| D | 55 mm |
| d | 32 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 32x55x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | PC32550023CS |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



PC32550023CS PDF download