- Loyal
- PC30470020CS
PC30470020CS Bearing | Loyal
| PC30470020CS interchange PFI PC30470020CS | |
| PC30470020CS cross reference PFI PC30470020CS | |
| PC30470020CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC30470020CS |
| D | 47 mm |
| d | 30 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 30x47x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | PC30470020CS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



PC30470020CS PDF download