- Loyal
- PDG256318
PDG256318 Bearing | Loyal
| PDG256318 interchange PFI PDG256318 | |
| PDG256318 cross reference PFI PDG256318 | |
| PDG256318 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PDG256318 |
| D | 63 mm |
| d | 25 mm |
| B | 18 mm |
| Size (mm) | 25x63x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | PDG256318 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 63 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



PDG256318 PDF download