- Loyal
- 22215EG15W33
22215EG15W33 Bearing | Loyal
| 22215EG15W33 interchange SNR 22215EG15W33 | |
| 22215EG15W33 cross reference SNR 22215EG15W33 | |
| 22215EG15W33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22215EG15W33 |
| D | 130,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| H | 31,000 mm |
| Size (mm) | 75x130x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 22215EG15W33 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



22215EG15W33 PDF download