- Loyal
- DAC447233-2RS
DAC447233-2RS Bearing | Loyal
| DAC447233-2RS interchange NMD DAC447233-2RS | |
| DAC447233-2RS cross reference NMD DAC447233-2RS | |
| DAC447233-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | DAC447233-2RS |
| D | 72 mm |
| d | 44 mm |
| B | 33 mm |
| C | 33 mm |
| Size (mm) | 44x72x33 |
| Width (mm) | 33 |
| Bearing number | DAC447233-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 44 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



DAC447233-2RS PDF download