- Loyal
- R-1650HH
R-1650HH Bearing | Loyal
| R-1650HH interchange NMB R-1650HH | |
| R-1650HH cross reference NMB R-1650HH | |
| R-1650HH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R-1650HH |
| D | 16 mm |
| d | 5 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| L | 13,41 mm |
| L1 | 7,8 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 5x16x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | R-1650HH |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,735 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



R-1650HH PDF download