- Loyal
- 32252J2/HA1
32252J2/HA1 Bearing | Loyal
| 32252J2/HA1 interchange SKF 32252J2/HA1 | |
| 32252J2/HA1 cross reference SKF 32252J2/HA1 | |
| 32252J2/HA1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32252J2/HA1 |
| D | 480 mm |
| d | 260 mm |
| T | 137 mm |
| B | 130 mm |
| C | 106 mm |
| a | 112 mm |
| d1 | 366 mm |
| Weight | 105 Kg |
| db min | 272 mm |
| Da min | 401 mm |
| da max | 304 mm |
| Ca min. | 17 mm |
| Cb min. | 31 mm |
| Db min. | 454 mm |
| Da max. | 470 mm |
| r1 min. | 6 mm |
| r4 min. | 5 mm |
| r3 min. | 5 mm |
| r2 min. | 6 mm |
| rb max. | 4 mm |
| ra max. | 5 mm |
| Size (mm) | 260x480x137 |
| Width (mm) | 137 |
| Limiting speed | 1200 r/min |
| Bearing number | 32252J2/HA1 |
| Reference speed | 900 r/min |
| Bore Diameter (mm) | 260 |
| Outer Diameter (mm) | 480 |
| Calculation factor (e) | 0,43 |
| Calculation factor (Y) | 1,4 |
| Fatigue load limit (Pu) | 300 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2200 kN |
| Basic static load rating (C0) | 3650 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



32252J2/HA1 PDF download