- Loyal
- 32252 A
32252 A Bearing | Loyal
| 32252 A interchange Loyal 32252 A | |
| 32252 A cross reference Loyal 32252 A | |
| 32252 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32252 A |
| D | 480 mm |
| d | 260 mm |
| T | 137 mm |
| B | 130 mm |
| C | 106 mm |
| a | 112 mm |
| Weight | 106,155 Kg |
| Size (mm) | 260x480x137 |
| Width (mm) | 137 |
| Bearing number | 32252 A |
| Bore Diameter (mm) | 260 |
| Outer Diameter (mm) | 480 |
| (Grease) Lubrication Speed | 660 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 1760 kN |
| Basic static load rating (C0) | 2870 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



32252 A PDF download