- Loyal
- NU30/670
NU30/670 Bearing | Loyal
| NU30/670 interchange ISO NU30/670 | |
| NU30/670 cross reference ISO NU30/670 | |
| NU30/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU30/670 |
| D | 980 mm |
| d | 670 mm |
| B | 230 mm |
| C | 230 mm |
| Size (mm) | 670x980x230 |
| Width (mm) | 230 |
| Bearing number | NU30/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



NU30/670 PDF download