- Loyal
- R1212-2RS
R1212-2RS Bearing | Loyal
| R1212-2RS interchange SMB R1212-2RS | |
| R1212-2RS cross reference SMB R1212-2RS | |
| R1212-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R1212-2RS |
| D | 19,05 mm |
| d | 12,7 mm |
| B | 3,969 mm |
| Size (mm) | 12.7x19.05x3.969 |
| Width (mm) | 3,969 |
| Bearing number | R1212-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 12,7 |
| Outer Diameter (mm) | 19,05 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



R1212-2RS PDF download