- Loyal
- EE126097/126151CD+X1S-126097
EE126097/126151CD+X1S-126097 Bearing | Loyal
| EE126097/126151CD+X1S-126097 interchange Timken EE126097/126151CD+X1S-126097 | |
| EE126097/126151CD+X1S-126097 cross reference Timken EE126097/126151CD+X1S-126097 | |
| EE126097/126151CD+X1S-126097 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126097/126151CD+X1S-126097 |
| D | 381 mm |
| d | 244,475 mm |
| T | 171,45 mm |
| C | 127 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 1,5 mm |
| Size (mm) | 244.475x381x171.45 |
| Width (mm) | 171,45 |
| Bearing number | EE126097/126151CD+X1S-126097 |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



EE126097/126151CD+X1S-126097 PDF download