- Loyal
- TBR 30-UU AS
TBR 30-UU AS Bearing | Loyal
| TBR 30-UU AS interchange NBS TBR 30-UU AS | |
| TBR 30-UU AS cross reference NBS TBR 30-UU AS | |
| TBR 30-UU AS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | TBR 30-UU AS |
| d | 30 mm |
| e | 14 mm |
| h | 33,5 mm |
| A | 12 mm |
| H | 48 mm |
| J | 75 mm |
| W | 91 mm |
| B1 | 75 mm |
| B2 | 60 mm |
| Weight | 0,9 Kg |
| Thread (G1) | M8 |
| Bearing number | TBR 30-UU AS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,764 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



TBR 30-UU AS PDF download