- Loyal
- SL185010
SL185010 Bearing | Loyal
| SL185010 interchange ISO SL185010 | |
| SL185010 cross reference ISO SL185010 | |
| SL185010 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185010 |
| D | 80 mm |
| d | 50 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 50x80x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | SL185010 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



SL185010 PDF download