- Loyal
- R6-2RSC3
R6-2RSC3 Bearing | Loyal
| R6-2RSC3 interchange PFI R6-2RSC3 | |
| R6-2RSC3 cross reference PFI R6-2RSC3 | |
| R6-2RSC3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R6-2RSC3 |
| D | 22,225 mm |
| d | 9,525 mm |
| B | 7,143 mm |
| Size (mm) | 9.525x22.225x7.143 |
| Width (mm) | 7,143 |
| Bearing number | R6-2RSC3 |
| Bore Diameter (mm) | 9,525 |
| Outer Diameter (mm) | 22,225 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



R6-2RSC3 PDF download