- Loyal
- R8-2RSC3
R8-2RSC3 Bearing | Loyal
| R8-2RSC3 interchange PFI R8-2RSC3 | |
| R8-2RSC3 cross reference PFI R8-2RSC3 | |
| R8-2RSC3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R8-2RSC3 |
| D | 31,75 mm |
| d | 12,7 mm |
| B | 8,166 mm |
| Size (mm) | 12.7x31.75x8.166 |
| Width (mm) | 8,166 |
| Bearing number | R8-2RSC3 |
| Bore Diameter (mm) | 12,7 |
| Outer Diameter (mm) | 31,75 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



R8-2RSC3 PDF download