- Loyal
- NU322 E
NU322 E Bearing | Loyal
| NU322 E interchange Loyal NU322 E | |
| NU322 E cross reference Loyal NU322 E | |
| NU322 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322 E |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| C | 50 mm |
| Fw | 143 mm |
| Weight | 10,7 Kg |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | NU322 E |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2400 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 451 kN |
| Basic static load rating (C0) | 525 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



NU322 E PDF download