- Loyal
- NU322
NU322 Bearing | Loyal
| NU322 interchange CYSD NU322 | |
| NU322 cross reference CYSD NU322 | |
| NU322 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322 |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| C | 50 mm |
| Fw | 143 mm |
| Weight | 11 Kg |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | NU322 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 428 kN |
| Basic static load rating (C0) | 352 kN |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NU322 PDF download