- Loyal
- NU3224
NU3224 Bearing | Loyal
| NU3224 interchange NTN NU3224 | |
| NU3224 cross reference NTN NU3224 | |
| NU3224 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3224 |
| D | 215,000 mm |
| d | 120,000 mm |
| B | 76,000 mm |
| C | 76,000 mm |
| Size (mm) | 120x215x76 |
| Width (mm) | 76,000 |
| Bearing number | NU3224 |
| Bore Diameter (mm) | 120,000 |
| Outer Diameter (mm) | 215,000 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



NU3224 PDF download