- Loyal
- NU3221
NU3221 Bearing | Loyal
| NU3221 interchange Loyal NU3221 | |
| NU3221 cross reference Loyal NU3221 | |
| NU3221 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3221 |
| d | 105 mm |
| D | 190 mm |
| B | 65,1 mm |
| C | 65,1 mm |
| Fw | 126,8 mm |
| Weight | 8 Kg |
| Size (mm) | 105x190x65.1 |
| Width (mm) | 65,1 |
| Bearing number | NU3221 |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2600 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 344 kN |
| Basic static load rating (C0) | 482 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



NU3221 PDF download