- Loyal
- F16095
F16095 Bearing | Loyal
| F16095 interchange Fersa F16095 | |
| F16095 cross reference Fersa F16095 | |
| F16095 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16095 |
| D | 119 mm |
| d | 28 mm |
| B | 42 mm |
| Size (mm) | 28x119x42 |
| Width (mm) | 42 |
| Bearing number | F16095 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 119 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



F16095 PDF download