- Loyal
- VLA 20 1094 N
VLA 20 1094 N Bearing | Loyal
| VLA 20 1094 N interchange INA VLA 20 1094 N | |
| VLA 20 1094 N cross reference INA VLA 20 1094 N | |
| VLA 20 1094 N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | VLA 20 1094 N |
| d | 984 mm |
| D | 1198,1 mm |
| Z | 148 mm |
| m | 8 mm |
| Li | 1012 mm |
| Da | 1198,1 mm |
| di | 984 mm |
| Di | 1095,5 mm |
| d0 | 1184 mm |
| da | 1092,5 mm |
| La | 1135 mm |
| na | 22 mm |
| ni | 20 mm |
| DiZT | 1097 mm |
| diZT | 986 mm |
| Weight | 83,5 Kg |
| Bearing number | VLA 20 1094 N |
| Bore Diameter (mm) | 984 |
| Outer Diameter (mm) | 1198,1 |
| Dynamic load rating axial (C) | 244 kN |
| Dynamic load rating radial (C) | 160 kN |
| Static load rating radial (C0) | 290 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



VLA 20 1094 N PDF download