- Loyal
- VLA 20 0544 N
VLA 20 0544 N Bearing | Loyal
| VLA 20 0544 N interchange INA VLA 20 0544 N | |
| VLA 20 0544 N cross reference INA VLA 20 0544 N | |
| VLA 20 0544 N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | VLA 20 0544 N |
| d | 434 mm |
| D | 640,3 mm |
| Z | 105 mm |
| m | 6 mm |
| Li | 462 mm |
| Da | 640,3 mm |
| di | 434 mm |
| Di | 545,5 mm |
| d0 | 630 mm |
| da | 542,5 mm |
| La | 585 mm |
| na | 14 mm |
| ni | 14 mm |
| DiZT | 547 mm |
| diZT | 436 mm |
| Weight | 41,5 Kg |
| Bearing number | VLA 20 0544 N |
| Bore Diameter (mm) | 434 |
| Outer Diameter (mm) | 640,3 |
| Dynamic load rating axial (C) | 188 kN |
| Dynamic load rating radial (C) | 123 kN |
| Static load rating radial (C0) | 145 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



VLA 20 0544 N PDF download