- Loyal
- NK95/36R+IR85X95X36
NK95/36R+IR85X95X36 Bearing | Loyal
| NK95/36R+IR85X95X36 interchange NTN NK95/36R+IR85X95X36 | |
| NK95/36R+IR85X95X36 cross reference NTN NK95/36R+IR85X95X36 | |
| NK95/36R+IR85X95X36 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NK95/36R+IR85X95X36 |
| D | 115,000 mm |
| d | 85,000 mm |
| B | 36,000 mm |
| C | 36,000 mm |
| Category | Bearings |
| Size (mm) | 85x115x36 |
| Inventory | 0.0 |
| Width (mm) | 36,000 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | NK95/36R+IR85X95X36 |
| Manufacturer Name | NTN |
| Weight / Kilogram | 1.05 |
| Bore Diameter (mm) | 85,000 |
| Outer Diameter (mm) | 115,000 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



NK95/36R+IR85X95X36 PDF download