- Loyal
- RF-930ZZY04
RF-930ZZY04 Bearing | Loyal
| RF-930ZZY04 interchange NMB RF-930ZZY04 | |
| RF-930ZZY04 cross reference NMB RF-930ZZY04 | |
| RF-930ZZY04 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RF-930ZZY04 |
| D | 9 mm |
| d | 3 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| L | 7,64 mm |
| C1 | 0,8 mm |
| D1 | 10,6 mm |
| L1 | 4,8 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 3x9x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | RF-930ZZY04 |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 9 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,634 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



RF-930ZZY04 PDF download