- Loyal
- RI-5632ZZ
RI-5632ZZ Bearing | Loyal
| RI-5632ZZ interchange NMB RI-5632ZZ | |
| RI-5632ZZ cross reference NMB RI-5632ZZ | |
| RI-5632ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RI-5632ZZ |
| D | 7,938 mm |
| d | 4,762 mm |
| B | 3,175 mm |
| C | 3,175 mm |
| L | 0,288 mm |
| L1 | 0,221 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 4.762x7.938x3.175 |
| Width (mm) | 3,175 |
| Bearing number | RI-5632ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 4,762 |
| Outer Diameter (mm) | 7,938 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,391 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



RI-5632ZZ PDF download