- Loyal
- 3202432024
3202432024 Bearing | Loyal
| 3202432024 interchange Gamet 3202432024 | |
| 3202432024 cross reference Gamet 3202432024 | |
| 3202432024 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3202432024 |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| T | 38 mm |
| B | 38 mm |
| C | 29 mm |
| r | 2,5 mm |
| F | 9 mm |
| R | 3 mm |
| Da | 173 mm |
| da | 141 mm |
| Weight | 3,25 Kg |
| Size (mm) | 120x180x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 3202432024 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



3202432024 PDF download