- Loyal
- RW207CCR
RW207CCR Bearing | Loyal
| RW207CCR interchange PFI RW207CCR | |
| RW207CCR cross reference PFI RW207CCR | |
| RW207CCR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW207CCR |
| D | 72 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21,5 mm |
| C | 21,5 mm |
| Size (mm) | 35x72x21.5 |
| Width (mm) | 21,5 |
| Bearing number | RW207CCR |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



RW207CCR PDF download