- Loyal
- 32022*2
32022*2 Bearing | Loyal
| 32022*2 interchange CYSD 32022*2 | |
| 32022*2 cross reference CYSD 32022*2 | |
| 32022*2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022*2 |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| T | 38 mm |
| B | 36 mm |
| C | 31 mm |
| Weight | 3,1 Kg |
| Size (mm) | 110x170x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 32022*2 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1900 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 182 kN |
| Basic static load rating (C0) | 302 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



32022*2 PDF download