- Loyal
- SL185026
SL185026 Bearing | Loyal
| SL185026 interchange ISO SL185026 | |
| SL185026 cross reference ISO SL185026 | |
| SL185026 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185026 |
| D | 200 mm |
| d | 130 mm |
| B | 95 mm |
| C | 95 mm |
| Size (mm) | 130x200x95 |
| Width (mm) | 95 |
| Bearing number | SL185026 |
| Bore Diameter (mm) | 130 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



SL185026 PDF download