- Loyal
- 6026
6026 Bearing | Loyal
| 6026 interchange NTN-SNR 6026 | |
| 6026 cross reference NTN-SNR 6026 | |
| 6026 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6026 |
| D | 200,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 33,000 mm |
| C | 33,000 mm |
| Size (mm) | 130x200x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 6026 |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6026 PDF download