- Loyal
- 6021
6021 Bearing | Loyal
| 6021 interchange NTN-SNR 6021 | |
| 6021 cross reference NTN-SNR 6021 | |
| 6021 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6021 |
| D | 160,000 mm |
| d | 105,000 mm |
| B | 26,000 mm |
| C | 26,000 mm |
| Size (mm) | 105x160x26 |
| Width (mm) | 26,000 |
| Bearing number | 6021 |
| Bore Diameter (mm) | 105,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6021 PDF download