  • GEEM20ES-2RS
GEEM20ES-2RS Bearing | Loyal
GEEM20ES-2RS interchange LS GEEM20ES-2RS
GEEM20ES-2RS cross reference LS GEEM20ES-2RS
GEEM20ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEEM20ES-2RS
D 35 mm
d 20 mm
B 24 mm
C 12 mm
d1 24 mm
dk 29 mm
Angle 6 °
r min. 0,3 mm
Weight 0,072 Kg
r1 min. 0,3 mm