  • 100FSF160
100FSF160 Bearing | Loyal
100FSF160 interchange NSK 100FSF160
100FSF160 cross reference NSK 100FSF160
100FSF160 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100FSF160
D 160 mm
d 100 mm
B 88 mm
C 75 mm
U 150 mm
d1 121 mm
Angle 6 °
r min. 1 mm
Weight 7,4 Kg
r1 min. 1 mm