Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 516 B + 22216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 516 B + 22216 K + H 316 Bearing | Flanged housings
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 interchange SKF FNL 516 B + 22216 K + H 316 | |
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 cross reference SKF FNL 516 B + 22216 K + H 316 | |
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 516 B + 22216 K + H 316 |
| d: | FNL 516 B + 22216 K + H 3... |
| D: | 196.000 |
| B: | FNL 516 B |
| r(min): | 98.000 |
| r1(min): | 196.000 |
| Width: | 70.000 |
| Size: | 22216 K |
| TC: | 110.000 |
FNL 511 B + 1211 K + H 211 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1211 K
L: FNL 511 B + 1211 K + H 21...
HOUSING: 192.000
H1: FNL 511 B
H: 65.000
DDA: 172.500
FNL 510 A + 1210 K + H 210 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1210 K
L: FNL 510 A + 1210 K + H 21...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 520 A + 1220 K + H 220 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1220 K
L: FNL 520 A + 1220 K + H 22...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 515 B + 22215 K + H 315 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22215 K
L: FNL 515 B + 22215 K + H 3...
HOUSING: 190.000
H1: FNL 515 B
H: 95.000
DDA: 190.000



FNL 516 B + 22216 K + H 316 PDF download