Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 513 B + 2213 K + H 313 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 513 B + 2213 K + H 313 Bearing | Flanged housings
| FNL 513 B + 2213 K + H 313 interchange SKF FNL 513 B + 2213 K + H 313 | |
| FNL 513 B + 2213 K + H 313 cross reference SKF FNL 513 B + 2213 K + H 313 | |
| FNL 513 B + 2213 K + H 313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 513 B + 2213 K + H 313 |
| d: | FNL 513 B + 2213 K + H 31... |
| D: | 225.000 |
| B: | FNL 513 B |
| r(min): | 78.000 |
| r1(min): | 203.000 |
| Width: | 60.000 |
| Size: | 2213 K |
| TC: | 86.000 |
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 516 A + 1216 K + H 216 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1216 K
L: FNL 516 A + 1216 K + H 21...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 520 A + 1220 K + H 220 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1220 K
L: FNL 520 A + 1220 K + H 22...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 517 B + 22217 K + H 317 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22217 K
L: FNL 517 B + 22217 K + H 3...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 517 B
H: 105.000
DDA: 210.000



FNL 513 B + 2213 K + H 313 PDF download