- SDAF 22622 3/13/16
SDAF 22622 3/13/16 Bearing | Inch Tapered Bore Mounting Pillow Block SDAF225 and SDAF226 Series
| SDAF 22622 3/13/16 interchange LOYAL SDAF 22622 3/13/16 | |
| SDAF 22622 3/13/16 cross reference LOYAL SDAF 22622 3/13/16 | |
| SDAF 22622 3/13/16 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SDAF 22622 3/13/16 |
| d: | 2.4844 in |
| D: | LOR 91 |
| B: | 1 in |
| r(min): | 2.5000 in |
| r1(min): | 4 |
| Width: | 8.0000 in |
| Size: | SDAF622 x 3-13/16 |
| Weight: | 11.8750 in |
| Bearing Number: | SDAF226223-13/16 |
| Housing Construction: | 4.50 in |
| UPC Code: | 14.6250 in |
| Shaft Size Type: | 16.0000 in |
| Bearing Number | 22322K |
| Diameter S-1 | 3 13/16 in |
| A | 6.00 in |
| B | 18.3750 in |
| C | 7.500 in |
| D | 2.3750 in |
| E Max. | 16.0000 in |
| E Min. | 14.6250 in |
| F | 4.50 in |
| H1 | 11.8750 in |
| Oil Level K | 2.5000 in |
| L2 | 8.0000 in |
| Y | 2.4844 in |
| No. of base Bolts Required | 4 |
| Size of base Bolts Required | 1 in |