Bearing housings
- Split plummer block housings - SNLN 30 series
- SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 APC 009 - SNLN 30 plummer block housings for bearings with a cylindric
SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 Bearing | Split plummer block housings - SNLN 30 series
| SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 interchange SKF SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 | |
| SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 cross reference SKF SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 | |
| SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 |
| d: | 410 |
| D: | SNLN 3026 |
| B: | 242 |
| r(min): | SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 |
| r1(min): | 130 |
| Width: | C 4026-2CS5V/GEM9 |
| Size: | 175 |
| L: | 125 |
| HOUSING: | 145 |
SNLN 3024 + C 4024-2CS5V/GEM9 APC 009 - SNLN 30 plummer block housings for bearings with a cylindric
L: 160
HOUSING: 380
H: SNLN 3024
DESIGNATION: 218
DDA: SNLN 3024 + C 4024-2CS5V/GEM9
BEARING: 120
SNLN 3030 + C 4030 V APC 009 - SNLN 30 plummer block housings for bearings with a cylindrical bore
L: 190
HOUSING: 445
H: SNLN 3030
DESIGNATION: 290
DDA: SNLN 3030 + C 4030 V
BEARING: 150
SNLN 3052 + 23052 CC/W33 APC 009 - SNLN 30 plummer block housings for bearings with a cylindrical bo
L: 290
HOUSING: 820
H: SNLN 3052
DESIGNATION: 475
DDA: SNLN 3052 + 23052 CC/W33
BEARING: 260
SNLN 3026 + 24026 CC/W33 APC 009 - SNLN 30 plummer block housings for bearings with a cylindrical bo
L: 175
HOUSING: 410
H: SNLN 3026
DESIGNATION: 242
DDA: SNLN 3026 + 24026 CC/W33
BEARING: 130



SNLN 3026 + C 4026-2CS5V/GEM9 PDF download