Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E Bearing | Flanged housings
| FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E interchange SKF FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E | |
| FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E cross reference SKF FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E | |
| FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E |
| d: | FNL 511 B + C 2211 K + H ... |
| D: | 192.000 |
| B: | FNL 511 B |
| r(min): | 65.000 |
| r1(min): | 172.500 |
| Width: | 50.000 |
| Size: | C 2211 K |
| TC: | 82.000 |
FNL 509 A + 2209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2209 K
L: FNL 509 A + 2209 K + H 30...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 510 B + 2210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2210 K
L: FNL 510 B + 2210 K + H 31...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 B
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000



FNL 511 B + C 2211 K + H 311 E PDF download