- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- X32326M/Y32326M
X32326M/Y32326M Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| X32326M/Y32326M interchange LOYAL X32326M/Y32326M | |
| X32326M/Y32326M cross reference LOYAL X32326M/Y32326M | |
| X32326M/Y32326M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | X32326M/Y32326M |
| d: | 98.75 mm3.8878 in |
| D: | 32326 |
| B: | 5 mm0.2 in |
| r(min): | 5 mm0.2 in |
| r1(min): | 557.1 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 251 mm9.88 in |
| Series: | 171 mm6.73 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 261 mm10.28 in |
| Design Units: | 156 mm6.14 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 280 mm11.0236 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 130 mm5.1181 in |
Series: 336.04 mm13.23 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 76 mm2.9921 in
Design Units: M249700
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3.05 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4.060 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 1485.4
Series: 483.1 mm19.02 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 149 mm5.8661 in
Design Units: 32260
Db - Cup Backface Backing Diameter: 5 mm0.197 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 6 mm0.236 in
D - Cup Outer Diameter: 3303.4
Series: 133 mm5.24 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 54 mm2.126 in
Design Units: 32314
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 141.9
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 68 mm2.6772 in
Design Units: 31324X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 303.2


X32326M/Y32326M PDF download