- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- X30320M/Y30320M
X30320M/Y30320M Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| X30320M/Y30320M interchange LOYAL X30320M/Y30320M | |
| X30320M/Y30320M cross reference LOYAL X30320M/Y30320M | |
| X30320M/Y30320M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | X30320M/Y30320M |
| d: | 51.5 mm2.0276 in |
| D: | 30320 |
| B: | 3 mm0.12 in |
| r(min): | 4 mm0.16 in |
| r1(min): | 282.4 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 197 mm7.76 in |
| Series: | 124 mm4.88 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 197 mm7.76 in |
| Design Units: | 118 mm4.65 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 215 mm8.4646 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 100 mm3.937 in |
Series: 279 mm10.98 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 91 mm3.5827 in
Design Units: 32234
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 858.1
Series: 182 mm7.17 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 49.5 mm1.9488 in
Design Units: 30319
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 203.6
Series: 207 mm8.15 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 59 mm2.3228 in
Design Units: 33030
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 541.5
Series: 364 mm14.33 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 72 mm2.8346 in
Design Units: 30244
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1012.1


X30320M/Y30320M PDF download