  • GEG140ES
GEG140ES Bearing | Loyal
GEG140ES interchange LS GEG140ES
GEG140ES cross reference LS GEG140ES
GEG140ES Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG140ES
D 230 mm
d 140 mm
B 130 mm
C 80 mm
dk 200 mm
Angle 16 °
r min. 1 mm
Weight 18,9 Kg
r1 min. 1 mm