  • GE160ES-2RS
GE160ES-2RS Bearing | Loyal
GE160ES-2RS interchange LS GE160ES-2RS
GE160ES-2RS cross reference LS GE160ES-2RS
GE160ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE160ES-2RS
D 230 mm
d 160 mm
B 105 mm
C 80 mm
dk 200 mm
Angle 8 °
r min. 1 mm
Weight 14,1 Kg
r1 min. 1 mm