- Loyal
- HK0609
HK0609 Bearing | Loyal
| HK0609 interchange Loyal HK0609 | |
| HK0609 cross reference Loyal HK0609 | |
| HK0609 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | HK0609 |
| D | 10 mm |
| C | 9 mm |
| Fw | 6 mm |
| Size (mm) | 6x10x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | HK0609 |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 10 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



HK0609 PDF download