  • GEG160ES
GEG160ES Bearing | Loyal
GEG160ES interchange LS GEG160ES
GEG160ES cross reference LS GEG160ES
GEG160ES Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEG160ES
D 260 mm
d 160 mm
B 135 mm
C 80 mm
dk 225 mm
Angle 16 °
r min. 1,1 mm
Weight 24,8 Kg
r1 min. 1,1 mm